Windows 8 de Cd’ye Yazmak – Müzik Cd’si Oluşturmak

Bu seçenekle neredeyse her CD çalarda oynatılabilecek bir müzik CD’si oluşturabilirsiniz.

Ses CD’si şu şekilde yazılır:

 1. Windows Media Player’ı açın:
  1. Ekranın sağ tarafından içeri doğru çekin ve Ara’ya dokunun.
   (Fare kullanıyorsanız, ekranın sağ üst köşesine gidin, fare işaretçisini aşağı indirin ve ardından Ara’yı tıklatın.)
  2. Arama kutusuna Windows Media Player yazın, Uygulamalar’a ve sonra Windows Media Player öğesine dokunun veya tıklatın.
  Player o anda açıksa ve Şimdi Yürütülüyor modundaysanız, Player’ın sağ üst köşesindeki Kitaplığa Geç düğmesine Kitaplığa Geç düğmesi dokunun veya tıklayın.
 2. Player Kitaplığında Yaz sekmesine, Yazma seçenekleri düğmesine Seçenekler düğmesi ve ardından Ses CD’si öğesine dokunun veya tıklatın.
 3. CD yazıcınıza boş bir CD-R disk yerleştirin.Bilgisayarınızda birden fazla CD sürücüsü varsa, gezinti bölmesinde kullanmak istediğiniz sürücüye dokunun veya tıklatın.
 4. Son seçiminizdeki listeyi görürseniz ve yeni bir liste başlatmak isterseniz, öncekini kaldırmak için Listeyi temizledüğmesine dokunun veya tıklatın.
 5. Ses CD’sine yazmak istediğiniz öğeleri Player Kitaplığı’nızda bulun.
 6. Ayrıntılar bölmesindeki (Player Kitaplığının ortasındadır) öğeleri liste bölmesine (Player Kitaplığının sağ tarafındadır) sürükleyerek bir yazma listesi oluşturun.
 7. Şarkıların yazma listesindeki sırasını değiştirmek istiyorsanız, şarkıyı listede yukarı veya aşağı sürükleyin.
 8. Bir şarkıyı yazma listesinden kaldırmak istiyorsanız, şarkıya iki kez dokunun veya sağ tıklatın ve ardından Listeden kaldır öğesine dokunun veya tıklatın.

  İpucu

  • Endişelenmeyin, bir öğeyi yazma listesinden kaldırdığınızda bu öğe Player Kitaplığı’nızdan veya bilgisayarınızdan silinmez.
 9. Liste istediğiniz gibi olduğunda, Yazmayı başlat öğesine dokunun veya tıklatın.Listenizde bir disk için çok fazla öğe varsa, kalan öğeleri ikinci bir diske yazabilirsiniz.

Not

 • Telif haklı materyalin yetkisiz kullanımı ve/veya çoğaltılması Birleşik Devletler’de ve/veya diğer ülkelerde/bölgelerde telif hakları yasasını ihlal edebilir. Telif haklı materyaller yazılımlar, belgeler, grafikler, şarkı sözleri, fotoğraflar, küçük resimler, animasyonlar, filmler ve video klipleri ve ayrıca ses ve müziği (MP3 şifreli olduğu durumlar da dahil) içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. A.B.D. ve uluslararası telif hakları yasaları sizi önemli para cezalarına ve/veya daha ağır cezalara maruz bırakabilir.

Alıntıdır:  http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/burn-cd-or-dvd-media-player