Hack Yöntemleri Nelerdir?

Hack Yöntemleri Nelerdir?

Bu konuda size nasıl hack yapacağınız hakkında bilgi vereceğim ve sırasıyla yapılabilecek belli başlı hack yöntemlerini anlatmaya çalışacağım. Aşağıdaki linklerden istediğiniz hack yöntemine ulaşabilirsiniz.

İşte buyurun size bazı hack yöntemleri:

1. Brute Force: Kısaca deneme yanılma yöntemiyle şifreyi bulmaya çalışmaktır. Ayrıntılı Bilgi için buraya tıklayınız.

2. Sosyal Mühendislik: Bu yöntemle hacklemek istediğiniz kişinin güvenlik sorusunu yada şifresini bulmaya çalışırsınız. Peki nedir bu sosyal mühendislik? Nasıl yapıldığıyla ilgili ayrıntılı bilgi için Buraya tıklayınız.

3. Güvenlik Sorusu: Kurbanın şifresini kırmak için güvenlik sorusunun cevabını bulmanız yeterlidir. Bunun için brute force yada sosyal mühendislik taktiklerini kullanabilirsiniz. Bu yöntem tamamen sizin becerinize bağlıdır.

4. Keylogger Kullanmak: Keylogger ile kurbanın bastığı her tuşu girdiği her siteyi öğrenebilirsiniz tabi doğal olarak tüm şifrelerini de. Karşı tarafa keylogger ı attığınız takdirde kaçışı yoktur artık şifreler sizde. Peki nedir bu keylogger, nasıl kullanılır diyorsanız ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

5. Virüs Kullanmak: Kurbanın bilgisayarına virüs atarak da şifrelerine ulaşabilirsiniz. Virüsler keylogger lardan daha üstün özellikli yazılımlardır. Virüsler hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayınız.

6. Fake Site ile: Herhangi birisinin şifresini öğrenmek istiyorsanız gerçeğine benzeyen fake bir site açıp kurbana linkini atarsınız ve kurbanda sizin fake sitenizi anlamayıp ordan giriş yapmaya çalışırsa şifreleri size gelir. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Comments are closed.