Bilgisayarım uyku modundan çıktığında parola gerekliliğini nasıl değiştirebilirim?

Bilgisayarınızın güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için, bilgisayar uyku modundan çıktığında Windows bilgisayarın kilidini açmak için parola ister. Bilgisayarınızda gizli bilgiler varsa, bu bilgileri bir parolayla korumanız önerilir. Bilgisayarın uyku modundan her çıkışında parola girmek istemiyorsanız, bu ayarı değiştirebilirsiniz. Örneğin evde bilgisayarı kullanan tek kişiyseniz, bilgisayarın uyku modundan her çıkışında kilitlenmesini istemeyebilirsiniz.

Bu ayarı kapatırsanız, ekran koruyucu parolanızın da kapatıldığından emin olun.

Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası, Görünüm ve KişiselleştirmeKişiselleştirme ve ardından Ekran Koruyucu‘yu tıklatarak Ekran Koruyucu Ayarlarını açın.

Devam edildiğinde oturum açılsın onay kutusunu seçin, ekran koruyucunun başlatılacağı zamanı ayarlayın ve ardından Uygula‘yı tıklatın. (Yetkisi olmayan bir kişinin bilgisayarınızı kullanmasına yetecek kadar uzun olmayan bir bekleme süresi seçin. Ancak, bilgisayar bir süreliğine boştaysa ekran koruyucu bilgisayarınızı kilitleyeceğinden, bu bekleme süresi çok kısa da olmamalıdır.) Hızlı Kullanıcı Değiştirme açıksa Devam edildiğinde oturum açma ekranını göster onay kutusunu seçin.

4 Replies to “Bilgisayarım uyku modundan çıktığında parola gerekliliğini nasıl değiştirebilirim?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *