Keylogger Nedir? Nasıl Kullanılır?

Keylogger Nedir?

Keylogger eğer sistem yöneticisinin bilgisi dahilinde yüklenmişse tamamen sistem güvenliği için çalışmaktadır. Fakat bu yazılım veya donanım sistem yöneticisinin bilgisi olmadan yüklenmişse tamamiyle saldırı ve casusluk amacı taşır. Yazılım veya donanım dedik çünkü keyloggerlar iki türlüdür.

1) Yazılımla Çalışan Keyloggerlar: Sisteminize yüklenmesiyle aktif hale gelen tuş takip programlarıdır, klavyenizde basılan her tuşu bir dosyaya kaydeder.

2) Donanımla Çalışan Keyloggerlar: Bilgisayarınıza bir donanım eklemesiyle aktif hale gelen tuş takip cihazıdır, klavyenizde basılan her tuşu bir kalıcı bellek kartına yazılıma ihtiyaç duymadan kaydeder.

Peki Keylogger kullanarak nasıl hack yapacağız?

Keylogger kullanmanın genel mantığı şudur; kendi yaptığınız herhangi bir keyloger ı program, resim, müzik veya video ile birleştirerek karşı tarafa atarsınız ve attığınız kişinin bastığı her tuşu girdiği her siteyi kısacası yaptığı herşeyi keylogger içindeki text alanında tutar ve sizin belirlediğiniz mail adresine yine sizin belirlediğiniz zaman aralıklarıyla gönderir. Kullanımı ve oluşturulması virüslere göre çok basittir o yüzden ben keylogger kullanmayı tercih ediyorum  zaten ikiside genel olarak aynı amaç için çalışırlar. Aralarındaki fark ise keylogger da kurbanın bilgisayarına canlı olarak müdahale edemezsiniz sadece kaydedilen bilgiler sizin mail adresinize gelir ama virüslerde kurbanın bilgisayarıyla istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

Keylogger ve virüslerde fud/ud olayı nedir derseniz de, ud ingilizcedeki “undetected” kelimesinin kısaltmasıdır “tespit edilmemiş” anlamına gelir. Antivirüs programlarının sayısının keylogger yada virüsümüzün yakalandığı antivirüs programı sayısına oranı da ud yüzdesidir. Örneğin %50 ud olan bir keyloger piyasadaki antivirüslerin yarısına yakalanır. %90 ud olan bi keylogger ise daha az antivirüse yakalanır. %100 ud olan keyloggerlara ise “fud” denir oda “full undetected” kelimesinin kısaltılmış halidir hiçbir antivirüse yakalanmayan keyloggerlar için kullanılır.

İnternette birçok keylogger mevcuttur ama güvenilir ve fud bir keylogger bulmak tabi zordur. Yakında kendi yaptığım fud keylogger ı paylaşacağım inşallah bizi takip etmeye devam edin..

One Reply to “Keylogger Nedir? Nasıl Kullanılır?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *